Strona 1 z 1

BMW iNEXT

: 19 sty 2018, 19:02
autor: ///M-arcin
BMW iNEXT - niemiecka marka szykuje ekologicznego SUVa

BMW iNEXT ma być nowym konceptem marki. Auto będzie prezentowało klasę elektrycznych SUVów z zaawansowanymi systemami autonomicznej jazdy. Auto Express donosi, że samochód ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku po czym ruszą prace nad produkcyjnym modelem.

Alexander Kotouc odpowiadający za dywizję "i" zapowiedział, że BMW iNEXT ma mieć gabaryty modelu X5. We wnętrzu ma się pojawić zupełnie nowa koncepcja kokpitu. Będzie to miało zapewne związek z autonomicznymi systemami poziomu 3. Mają one pozwalać pojazdowi na samodzielne podróżowanie przez większość czasu.
Niezaprezentowany jeszcze koncept ma wejść na rynek w 2021 roku. BMW iNEXT ma bazować na zupełnie nowej platformie, która posłuży do produkcji kolejnych elektrycznych samochodów. Wśród nich ma się znaleźć model i5, o którym mówi się od dłuższego czasu. Wszystkie nowe auta elektryczne, nad którymi trwają prace mają zadebiutować przed końcem 2025 roku.
Jeżeli chodzi o nową platformę to ma ona pozwolić na montaż jednostek elektrycznych o mocy od 134 do 443 KM. Na pokładzie znajda się też zestawy baterii o pojemności od 60 do 120 kWh. Platforma pozwoli także na montaż silników na dwóch osiach, co zaowocuje mocą około 800 KM.

(Tekst by J. Kruczek)

Re: BMW iNEXT

: 20 sty 2018, 8:14
autor: Foka
Auto piękne :) tyle żeby ta elektryczność nie wyszła bokiem. Wiadomo że sprawność silnika elektrycznego liczona jest na jakieś 99% gdzie silniki spalinowe wychodzą na tym tle bardzo blado bo diesel ma coś około 40 % a benzyna jeszcze mniej.
Mnie jak warsztat interesują koszty utrzymania takiego auto bo teraz już ludzie się krzywią jak mają sterownik świec żarowych kupić na 300 zł a co to będzie przy autach elektrycznych. Już powoi trzeba szukać szkoleń w tym temacie i zacząć wyrabiać certyfikaty i pozwolenia :)

Re: BMW iNEXT

: 20 sty 2018, 9:35
autor: Ramzi
Auto bardzo mi sie podoba..
Ale tak jak Foka mowisz zeby to nie wyszlo bokiem..
Najbardziej mnie ciekawi ten zestaw baterii ktory bedzie montowany bo w tej chwili jedna taka 120Ah to koszt okolo 2tys. zł hmmm
No przyvtych technologiach tylko współczuć mechaniką.. ;-)